10.8.2019 - 11.8.2019
Nové Město na Moravě

Vysočina Arena Tour České spořitelny

Vysočina Arena se po vydařeném mistrovství světa MTB v roce 2016 stala mekou bikerů! Ve špičkovém sportovním areálu postaví pošesté svoje zázemí prestižní závod Kola pro život. Program je i letos rozložený do dvou víkendových dnů.

Po tratích, kde se při závodech Světového poháru MTB prohánějí přední bikeři naší planety, vedou i některé úseky závodních tras KPŽ, včetně nové 85 km trasy A UCI. Víkend doplní mistrovské dětské závody, Family jízda, Gravel & MTB Rallye, E-bike Eliminátor a veletrh Test & Expo.

Nové Město na Moravě – místo kolům zaslíbené! Prestižní závod KPŽ najde opět zázemí v supermoderní Vysočina Areně, kterou znáte ze závodů MS v biatlonu a  cyklokrosu! Sportovní i doprovodný program je rozložený do dvou dnů. Závodní trasy vedou po úsecích Světového pohárů MTB a dalších nádherných pasážích Českomoravské vrchoviny. Chybět nebudou dětské závody v blízkosti zázemí, výletní Trasa D – Family jízda, Bike Academy nebo cyklistický veletrh Test & Expo.

Další akce KPŽ

Kompletní přehled akcí

Program

Závody

Trasa A

Koncept letošní novinky - trasy A na 85 km - vychází z osvědčené trasy B 54 km, s tím že okruh přes Brožovu Skalku, Žákovu horu, Devět Skal a Křivý Javor absolvují závodníci dvakrát. Startuje se ze stejné startovní lajny Vysočina Areny jako nejrychlejší borci světa při Světovém poháru horských kol! Trasa zavede bikery na nejatraktivnější místa Českomoravské vrchoviny - do Žďárských Vrchů, chráněné krajinné oblasti považované za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka. Navštívíte třeba Žákovu horu nebo nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.). Na 85 kilometrech vás čeká spousta technických pasáží, krásných sjezdů v singltrecích a nádherných výhledů do jedinečné krajiny Vysočiny. Zvlněný profil trasy vás bude neustále držet ve vyšších tepech a opravdu vydechnout si budete moci až v závěrečném sjezdu Medlovským údolím zpět do cíle v novoměstské Areně.

TECHNICAL GUIDE LINE A UCI ELITE XCM: The event is organized under the UCI regulations. PDF

Trasa B

Závodníci odstartují ze stejné startovní lajny Areny jako nejrychlejší borci světa při Světovém poháru horských kol! Hlavní trasa zavede bikery na nejatraktivnější místa Českomoravské vrchoviny - do Žďárských Vrchů, chráněné krajinné oblasti považované za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka. Navštívíte třeba Žákovu horu nebo nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.). Na 54 kilometrech vás čeká spousta technických pasáží, krásných sjezdů v singltrecích a nádherných výhledů do jedinečné krajiny Vysočiny. Zvlněný profil trasy vás bude neustále držet ve vyšších tepech a opravdu vydechnout si budete moci až v závěrečném sjezdu Medlovským údolím zpět do cíle v novoměstské Areně.

Trasa C

Stejně jako trasa B i její zkrácená varianta s 33 kilometry vede po startu směrem na Vlachovice, Tři Studně a dále do srdce Žďárských vrchů. Vynechává pouze smyčku kolem Žákovy hory a Devíti skal, jinak nabízí srovnatelné zážitky jako hlavní trasa B. Profil trasy „nahoru – dolu“ vás bude neustále držet ve vyšších tepech. Odměnou pak bude závěrečný sjezdu Medlovským údolím do cíle a potlesk fanoušků na tribuně.

Letošní novinkou je Active Tour segment, který bude na každém závodě označovat nejkrásnější místo trati. Až spatříte bannery Active Tour, zkuste aspoň na vteřinu zvolnit a vychutnat si výhledy kolem sebe, budou stát za to!

Vysočina nabídne závodníkům tras B a C opravdu nevšední zážitek v okolí Fryšavy pod Žákovou horou. Minete fryšavské hájenky, které patří k jedněm z nejstarších samot CHKO Žďárské vrchy a jsou snad právě proto opředeny mnoha tajemstvími, která se zde udála během a na sklonku 2. světové války...

Vybraný úsek je zajímavý klesáním po singltreku z Křivého javoru a následným stoupáním po žluté turistické značce, která vede po obvodu lučiny na samotném fryšavském hřebenu. Z vrcholu stoupání se pak naskytne jedinečný výhled na obec Fryšava, poklidnou hladinu Medlovského rybníku nebo nejvýše položenou obec Vysočiny - Studnici s hezkou kapličkou, hasičskou zbrojnicí z roku 1801 památnou 30 m vysokou a 300 let starou lípou.

 

Trasa B - E-bike

Specifikace kola 

  • KPŽ umožní závodníkům použít pouze taková kola, která umožňují jízdu s asistovaným pohonem kol, podle výrobců elektrokol. Změna komponentů je dovolena(zapletená kola, brzdy,vidlice apod.) Rám, elektromotor a el.vedení musí zůstat v originálním provedení. V případě jakehokoli sporu se spoléháme na oficiální stránky a katalogy výrobců. 
  • Všechna kola musí být v souladu se směrnicí EU 2002/24 / CE.
Směrnice EU 2002724 / CE (článek 1 písm. H) definuje kolo s asistencí elektromotoru s následující charakteristikou:
- Maximální výkon elektromotoru: 0, 25 KW
- Výkon elektromotoru bude postupně snižováno, jakmile se rychlosti přiblíží 25Km/h a úplné přerušení nad 25 km / h.
- Pokud závodník nešlape do pedálů, je odpojen výkon elektromotoru.
Všechna kola splňující tato pravidla nemusí být homologována a musí být považována za klasická kola. Všechna kola, která tato pravidla nesplňují, nemohou být považována za kola ale za vozidla, které musí být homologována. Tato EU směrnice byla provedena v Itálii a je účinná a platná!!! 

Závodník je povinen na vyzvání nechat kolo zkontrolovat zástupcem seriálu Kolo pro život, zda splňuje tyto kritéria. Pokud tyto pravidla kolo nesplňuje závodník nebude v puštěn na trať a bude diskvalifikován. 

E-BIKE Eliminátor

Závod elektrokol na vyznačené trati v blízkosti areálu. Délka okruhu je 500 m. Elektrokola k zapůjčení v zázemí závodu. Kapacita je omezena.

Prezence:
On-line do 7. 8. 2019 na webu KPŽ
Na místě v pátek 9. 8. 18:00 – 20:00, v sobotu 10. 8. 8:00 - 15:00
Start: Sobota 10. 8. 2019, 15:30
Startovné: Zdarma. Elektrokola bude možné si také půjčit na místě
Popis trati: Okruh v délce 500 m s technickým výjezdem, sjezdem a dalšími zábavnými cyklistickými prvky.
Propozice: Počet účastníků je limitován. Vypsané jsou dvě kategorie Muži a Ženy.
Řazení na start bude probíhat na místě, organizátor rozdělí přihlášené účastníky do skupin. Startovat se bude ve skupinkách po 4 závodnících, kteří se vydají společně na okruh. Závodníci/ce jedou pouze jedno kolo. Vždy první dva z každé skupiny postoupí do dalšího kola. Na závěr se jede se pouze jedno velké finále, kde proti sobě nastoupí čtyři nejrychlejší závodníci z celého pavouka. Na stupních budou vyhlášeni a odměněni první tři muži a ženy v cíli. 

GRAVEL & MTB Rallye

Rallye chce svést na jedno místo cyklisty všeho druhu. Bikery, silničáře, cyklokrosaře, turisty, festkaře, chrty, pohodáře... S nohama oholenýma i řádně chlupatýma :)

Na oči. Žádný trénink. Trať složená z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu. Rychlostní zkoušky po silnici, cestách, i trailech. Nic těžkého pro závodníka, dost náročné, aby hobík nezapomněl.

Mapy.cz + GPX:

Trasa A

Trasa B

Trasa C

Časový harmonogram Vysočina Arena Tour České spořitelny 

Pátek

18:00 - 20:00 prezence všech tras KPŽ
11:00 - 18:00 cykloveletrh Test & Expo

Sobota
8:00 - 17:00 prezence všech tras KPŽ (ukončení vždy 30 minut před startem dané kategorie)
9:30 Start trasy A na 85 km
11:00 start trasy B na 54 km
12:00 start trasy C na 33 km
10:00 - 14:00 Family Adventure
15:30 E-BIKE ELIMINÁTOR
16:30 vyhlášení vítězů A + B + C
17:00 tombola
8:00 - 18:00 cykloveletrh Test & Expo

Neděle
8:00 - 11:20 prezence (ukončení vždy 30 minut před startem dané kategorie)
8:30 - výklad trati Gravel & MTB Rallye Vysočina (hlavní podium)
9:00 - start závodu Gravel & MTB Rallye Vysočina
9:00 - 12:10 dětské závody ČT :D Junior Trophy
9:00 – 12:00 Junior Trophy Downhill 
12:00 - 12:30 start nezávodní trasy D – Family, jízdy 20 km
12:00 - start ČD CARGO Junior Trophy Maraton
15:00 vyhlášení vítězů (Odrážedla, dětské kategorie, Junior Trophy Marathon, Junior Trophy + Gravel & MTB Rallye)
15:30 tombola

8:00 - 15:00 cykloveletrh Test & Expo

Trasy

Family jízda

Family jízda startuje v neděli 11.8.2019 12:00 - 12:30.

 

Účastníci nezávodní Family jízdy vyjedou v pohodovém tempu z Vysočina Areny po osvědčené trase směrem na Jiříkovice a hřeben mezi Sklenným a Vlachovicemi, odkud se výjezdem přes Bílou skálu napojí na singletrackovou síť Cyklo Arény Vysočina, po které bikeři a bikerky dorazí až do cíle. Cesty jsou bezpečné a dobře sjízdné.

ČD Cargo Junior Trophy Marathon

Pro děti ve věku 8 až 16 let je připravena soutěžní trasa dětského maratonů: ČD Cargo Junior Trophy Marathon. Trasa kopírují trať trasy D – Family jízdy. Vždy myslíme na bezpečnost mladých závodníků. Na trase je jedna občerstvovací stanice. Pokud si rodič přikoupí startovné na Family jízdu, má možnost jet s dětmi na trasu D jako doprovod (nechá si číslo označit kolečkem doprovod). Stává se z něho zároveň  mechanik, fanda a rádce v jednom. Závodníci JTM se řadí do prvního koridoru, do druhého doprovod. Do třetího pak účastníci Family jízdy.

Trasa ČD Cargo Junior Trophy Maratonu je celá situována do prostředí smíšeného lesa Ochoza, kde z velké části vede po singletracích Cyklo Arény Vysočina. Po startu vede trasa stoupáním po místních širokých lyžařských tratích, které umožňují bezproblémové předjíždění. Výhodou místní trati je, že se nikde nekříží s automobilovou dopravou, což přirozeně skvěle koresponduje s bezpečností trati pro mladé bikery.

Doporučený věk děti od 8 let.

Mapy.cz + GPX:

Trasa D 20 km

 

FAMILY ADVENTURE – orientační závod na horských kolech (Sobota 10. 8. 2019)

 

TYP ZÁVODU A DÉLKA: MTBO / časový limit 3 hodiny

MÍSTO STARTU A CÍLE: Vysočina Arena, Nové Město na Moravě, start kdykoliv během 10:00 – 14:00

STARTOVNÉ: Zdarma

POVINNÁ/DOPORUČENÁ VÝBAVA: Kolo, helma, duše, nářadí, mobil na focení kontrol, dostatek jídla a pití, větrovka nebo nepromokavá bunda. (Na trase nejsou občerstvovací stanice).

PRAVIDLA A PODMÍNKY
1. Každý tým účastníků obdrží při registraci k závodu cykloturistickou mapu a seznam všech kontrolních bodů.
2. Průchod kontrolními body si závodníci značí do průjezdní kartičky pomocí hesla, které bude k dispozici v místě průjezdu. Nutno s sebou vzít propisku nebo tužku.
3. Účastníci jsou povinni dodržovat obecná pravidla chování v přírodě. V případě nerespektování těchto pravidel se účastníci vystavují možnosti diskvalifikace a postihu ze strany majitele pozemků nebo státních institucí.
4. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní stav účastníků, technický stav kola, atd. Závodí se za plného silničního provozu. Účastníci svým podpisem v přihlášce, stvrzují, že závodí na vlastní nebezpečí.
5. Pořadatelé prosí závodníky o respektování zásad chování v přírodě – neodhazování papírů, nezanechávání obalů, neježdění mimo cesty atd.

HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ: Vyplněnou kartičky se všemi hesly vhodí účastník po dojezdu do cíle do slosovacího boxu. Následně budou vylosováni a na pódiu odměněni 3 účastníci (týmy), kteří (které) správně vyplnili všechny body.

UPOZORNĚNÍ: Family Adventure se jede za plného silničního provozu. V průběhu závodu ve vlastním zájmu dodržujte pravidla silničního provozu. Všichni závodníci se akce účastní na vlastní nebezpečí.

Trasy

Dětské závody

 

Děti startují od nejstarších kategorií po nejmladší, chlapci a dívky startují zvlášť.

Závodní okruh měří přibližně 800 m až 1,1 km podle místních podmínek a obtížnost pro jednotlivé věkové kategorie je odstupňována počtem kol. V cíli dostane každé dítě  účastnickou medaili na památku.

Děti na odrážedlech závodí na rovince rozumné délky, za vydatného fandění svých rodičů a sourozenců. Nejmenší cyklistický potěr, stejně jako děti v kategorii do 5 let, nejede na pořadí a všechny děti jsou za svůj sportovní výkon oceněny na podiu.

Mistrovství ČT Déčko Junior Trophy 2019 v Novém Městě na Moravě

Přečtěte si, jak bude mistrovský závod dětí ve Vysočina Areně vypadat.

I letos připravili organizátoři loňskou novinku pro děti, která se uskuteční v rámci závodu vysočina Arena Tour České spořitelny. Kromě klasického závodu ČT :D Junior Trophy se děti ve věku od 6 do 13 let mohou zapojit do mistrovství ČT Déčko Junior Trophy. Akce se uskuteční v neděli.

Mistrovství ČT Déčko Junior Trophy se bude se skládat ze dvou disciplín:

1. Klasického závodu Junior Trophy
  Start: hromadný po kategoriích dle pravidel JTČasy startů: 9:00 – 11:15
  Závody se jedou na stejných tratích jako v roce 2017. Uzavřený okruh vede lesními pasážemi s využitím XC přírodních překážek.

2. Junior Trophy Downhill
  Start: jednotlivě v intervalu 30 s
  Časy startů: závodníci a závodnice se po odjetí své kategorie v Junior Trophy přesunou na
  Junior  Trophy Downhill. Zde děti startují jednotlivě v libovolném pořadí v intervalu půl minuty. Sjezdové disciplíny se nemusíte bát, zvládnou ji určitě všichni.

Kategorie vypsané pro Mistrovství ČT Déčko Junior Trophy 2019:
Z/M 6-7 let
Z/M 8-9 let
Z/M 10-11 let
Z/M 12-13 let 

Bodování:
Pro výpočet pořadí se bude počítat součet času z obou disciplín.
V závodě v NMNM se body v klasickém závodě Junior Trophy násobí nikoliv koeficientem 1, ale koeficientem 1,5.

Vyhlášení:
Vyhlášení vítězů a vítězek dětského mistrovství proběhne hned po vyhlášení nejrychlejších bikerů a bikerek závodů Junior Trophy, cca v 15:00. Mistrovské poháry převezmou vždy první 3 dívky a kluci z vypsaných kategorií.

Záleží na samotných dětech, zda se chtějí mistrovství zúčastnit nebo jet pouze klasický závod Junior Trophy.

Děti nevyhlašovaných kategorií 3 – 5 let, si gravity disciplínu (Downhill) mohou během dne také vyzkoušet.

ČD Cargo Junior Trophy Marathon

Pro děti ve věku 8 až 16 let je připravena trasa dětského maratonů: ČD Cargo Junior Trophy Marathon. Trasa kopírují trať trasy D – Family jízdy. Vždy myslíme na bezpečnost mladých závodníků. Na trase je jedna občerstvovací stanice. Pokud si rodič přikoupí startovné na Family jízdu, má možnost jet s dětmi na trasu D jako doprovod (nechá si číslo označit kolečkem doprovod). Stává se z něho zároveň  mechanik, fanda a rádce v jednom. Závodníci JTM se řadí do prvního koridoru, do druhého doprovod. Do třetího pak účastníci Family jízdy.

Trasy

Doprovodný program

Díky bohatému celodennímu doprovodnému programu pro děti i dospělé a skvěle vybavenému zázemí i pro případ nepříznivého počasí můžete u nás nechat starosti za hlavou a užít si víkendové volno uprostřed přírody aktivně s celou rodinou, včetně nejmenších dětí.

Areál Kolo pro život nabízí kromě užitečných služeb a stánků partnerů i prodejní zónu a bohatou nabídku občerstvení. Upomínkové předměty si můžete zakoupit v přívěsu Boutique KPŽ.

Informace o dění po celý den poskytuje Info Point KPŽ a nic důležitého vám neuteče ani díky všudypřítomnému hlasu profesionálního moderátora. Pro slavnostní předávání cen slouží velké reprezentativní podium. Rozhodně vyčkejte v areálu až do konce vyhlašování na tombolu, ve které vás čekají hodnotné ceny.

Sobou i neděli doprovodí 4. ročník cyklistického veletrhu Test & Expo

Bike academy

Bike Academy vítá každého, kdo se chce zdokonalit v jízdě na kole nebo se třeba naučit úplné základy. Výuka probíhá zdarma a je určena jak dětem, tak dospělým. Účast v závodech KPŽ není podmínkou, rádi naučíme nové věci také všechny příchozí návštěvníky. Pro ty máme dokonce připravené k zapůjčení kola a helmy. Výuku vedou přední čeští bikeři a instruktoři v čele s Kamilem Tatarkovičem a Janou Horákovou. Na Bike Academy navazuje Pumptrack pro trénink rovnováhy, plynulosti jízdy a dalších dovedností.

Jak se do bike academy přihlásit?

1. Vyber si čas, který ti vyhovuje
2. Klikni na pole ve sloupci rezervace
3. Vyplň rezervační formulář
Zaměření Čas Rezervace
Načíst další

Půjč si TOP kolo! V půjčovně Kolo pro život.

Služby

Prezence

Prezenční přívěs KPŽ je místo, které mnoho z vás navštíví v areálu jako první, a proto se nachází při hlavním vstupu do areálu. Zde si vyzvednete svůj startovní balíček, a nebo se na místě zaregistrujete do závodů. Úhrada startovného je možná i bezhotovostně. Případné problémy s registrací vyřešíte u okénka vedoucího registrace. Na dohled od prezence naleznete Info Point KPŽ – Česko jede.  Zde vám odpovíme na vaše dotazy nebo poradíme s tipy na další atraktivní program v okolí. Ztráty a nálezy hlaste, prosím, také zde.

Mycí zóna

Mytí kol

K dokonalému servisu u nás patří mycí zóna pro kolaDEPO Kooperativa s dvanácti boxy vybavenými  profi wapkami, hadicemi a stojany, kde se vašemu biku dostane dokonalé očisty. Praktické jsou také plastové palety, na kterých můžete stát bez obav z toho, že si promáčíte cyklistické tretry nebo že si znovu ušpiníte kolo od bláta.

Sprchy

V zázemí můžete umýt nejen své kolo, ale také sebe. Pro závodníky jsou k dispozici dámské a pánské sprchyDEPO Kooperativa, s předehřátou vodou ve velkokapacitních nádržích. Nechybí ani pohodlné převlékárny pro muže a pro ženy zvlášť. K dispozici jsou také venkovní mycí žlaby sloužící k rychlému, zběžnému umytí.

Servis kol

mechanickém DEPO Kooperativa, zeleném stanu technického servisu v areálu akce, působí zkušení a zruční mechanici, kteří ochotně a zdarma provedou běžné seřízení a malé opravy kola, abyste si závod mohli užít naplno, nebo kolo po akci odváželi opět v bezvadném stavu. Za odbornější zásahy a náhradní díly uhradíte pouze cenu spotřebovaného materiálu. Najdete zde také vítanou energetickou pomoc pro váš mobil – dobíjecí stanici.

Bezpečná zóna

Abyste při celodenním programu na KPŽ měli volné ruce a nemuseli se o své kolo či věci obávat, můžete si vše uložit, opakovaně, zdarma a po celý den, do hlídané Bezpečné zóny DEPO Kooperativy. Díky dobrému systému a bezchybné evidenci se o své kolo či batoh po zbytek den už nemusíte starat.

Nenechávejte své kolo a věci nikde ležet, nenechávejte je bez dozoru na stojanech, nebo po závodě na parkovišti upevněné v nosičích kol na autech. V absolutním bezpečí jsou pouze v Bezpečné zóně DEPO Kooperativa.

Praktické informace

Jak na místo

Parkování

Mapa areálu

Kontakty

Hlavní organizátor:

Kolo pro život, z.s.
Na Florenci 1332/23
110 00 - Praha 1

Tel: +420 721 719 537
Email: info@kolopro.cz

Další informace

PARTNEŘI PRO TENTO ZÁVOD

Fotogalerie

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.