22.6.2019
Vrchlabí

Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO

Projížďka po Krakonošově království a nádherných trasách Krkonošského národního parku.

Zázemí na prostorném letišti Lánov, start z historického náměstí ve Vrchlabí, desítky kilometrů našlapaných panenskou přírodou, a dechberoucí výhledy na panoramata našich nejvyšších hor. Rodinná vyjížďka spojená s jízdou dvěma lanovkami.

Závod v jednom z nejoblíbenějších center Krakonošova revíru. Zázemí na letišti Vrchlabí poskytuje skvělý prostor a kulisu pro dětské závody. Start ostatních tras je v centru na historickém náměstí T. G. Masaryka. Unikátní vyjížďková trasa D – Family jízda se dvěma lanovkami, které účastníky i s koly vyvezou do nejvyšších partií Krkonoš, je pak tou nejlepší pozvánkou pro všechny hobby cyklisty, kteří si chtějí užít atmosféru jedinečného závodu ve výletním tempu. Rozkvetlé louky, zurčící potůčky, s kolem na lanovce, fantastické vyhlídky a průjezd po hrázi přehrady s kopce dolů, to vše pak bude tou největší odměnou a nezapomenutelným zážitkem.

Další akce KPŽ

Kompletní přehled akcí

Program

Závody

Hlavní vrchlabská trasa vede z největší části po širokých štěrkových a asfaltových cestách. I když na vyloženě technické pasáže narazíte pouze za třetí občerstvovací stanicí Kotelské domky, určitě se nejedná o lehký závod. Jste v Krkonoších, takže o dlouhá stoupání, která prověří vaši fyzickou zdatnost, není nouze. Buďte opatrní i při dlouhých sjezdech, které svádí k velmi rychlé jízdě. K dispozici jsou na trati 3 občerstvovací stanice.

Kratší závodní trasa není technicky náročná, zato fyzicky ano. Dlouhá stoupání prověří vaši fyzickou kondici, naopak klesání vaši soustředěnost a odhad. Zajímavých míst a fantastických výhledů na trati je mnoho. Za zmínku stojí úsek na Rovinkách, průjezd po hrázi Labské přehrady ve Špindlerově Mlýně a průjezd lyžařskou obcí Strážné. K dispozici jsou na trati 2 občerstvovací stanice.

Letošní novinkou je Active Tour segment, který bude na každém závodě označovat nejkrásnější místo trati. Až spatříte bannery Active Tour, zkuste aspoň na vteřinu zvolnit a vychutnat si výhledy kolem sebe, budou stát za to!

Pohybujete se v Krkonošském národním parku. Prosíme, dodržujte návštěvní řád. Děkujeme.

Mapy.cz + GPX:

Trasa B

Trasa C

Trasy

Family jízda

Nádherný výlet pro celou rodinu. Skvělý zážitek v podobě překonání dvou nejvyšších míst na trati pomocí lanovek i s kolem.  Je to v Krkonoších paradox, ale na kole v podstatě pojedete pořád z kopce. Při přípravě určitě nepodceňte oblečení, především to pro děti. Počasí se zde rychle může změnit. Také pozor na dlouhý sjezd z Plání, tady můžou nejmenší bikery trochu bolet ruce od brzdění. Nebojte se také udělat si přestávku, zastavit, občerstvit se a rozhlédnout se kolem sebe. Family jízda je o pěkném zážitku. Pojedete kolem rozhledny Žalý, po Labské přehradě, přesunete se do výšin lanovkami…  Vyplatí se také vyrazit na trasu individuálně nebo ve skupinkách co nejdříve. Lanovky mají svoji kapacitu, ušetříte si čas při čekání, než vás odbaví.

Kvůli plynulejšímu odbavení u lanovek, je možné startovat jednotlivě od 10:00 - 10:40, 11:05-11:40, 12:05-12:30
Časový limit: 16:30
Vyhlášení vítězů: nevyhlašuje se
Tombola: 17:00
*Na trase překonáte nejvyšší body pomocí lanovek Herlíkovice a Svatý Petr

Doporučený věk děti od 8 let.

Pohybujete se v Krkonošském národním parku. Prosíme dodržujte návštěvní řád. Děkujeme

Mapy.cz + GPX:

Trasa D

Trasy

Dětské závody

Dětské závody jsou umístěny přímo v areálu letiště za pódiem. Kulisu malým bikerům poskytnou místní aeroplány. Převýšení není náročné a všechny překážky jsou pouze umělé s možnosti objetí. Pádů se bát nemusíte, jede se po travičce.  Děti startují od nejstarších kategorií po nejmladší, chlapci a dívky zvlášť. Závodní okruh měří cca 1 km, starší kategorie jedou více kol, v cíli dostane každé dítě účastnickou medaili na památku. Děti na odrážedlech závodí na rovince rozumné délky, za vydatného fandění svých rodičů a sourozenců. Nejmenší cyklistický potěr, stejně jako děti v kategorii do 5 let, nejede na pořadí, a všechny děti jsou za svůj sportovní výkon oceněny na podiu.

Trasy

Doprovodný program

Díky bohatému celodennímu doprovodnému programu pro děti i dospělé a skvěle vybavenému zázemí i pro případ nepříznivém počasí můžete u nás nechat starosti všedních dnů za hlavou a užít si víkendové volno uprostřed přírody aktivně s celou rodinou, včetně nejmenších dětí.

Areál Kolo pro život nabízí kromě užitečných služeb a stánků partnerů i prodejní zónu a bohatou nabídku občerstvení. Upomínkové předměty si můžete zakoupit v přívěsu Boutique KPŽ.

Informace o dění po celý den poskytuje Infopoint KPŽ – Česko jede a nic důležitého vám neuteče ani díky všudypřítomnému hlasu moderátora. Pro slavnostní předávání cen slouží velké reprezentativní podium. Rozhodně vyčkejte v areálu až do konce na tombolu, ve které vás čekají hodnotné ceny.

Bike academy

Bike Academy vítá každého, kdo se chce zdokonalit v jízdě na kole nebo se třeba naučit úplné základy, to vše samozřejmě zdarma. Je určená jak dětem, tak dospělým, účast v závodech KPŽ není podmínkou a rádi naučíme nové věci i všechny příchozí návštěvníky. Pro ty máme připravené k zapůjčení kola a helmy. Výuku vedou přední čeští bikeři a instruktoři v čele s Kamilem Tatarkovičem a Janou Horákovou v předem stanovených časových blocích. Na Bike Academy navazuje Pumptrack pro trénink rovnováhy, plynulosti jízdy a dalších dovedností. O výukovou školu je velký zájem, proto doporučujeme rezervovat si místo v konkrétním výukovém bloku předem prostřednictvím formuláře níže.

Jak se do bike academy přihlásit?

1. Vyber si čas, který ti vyhovuje
2. Klikni na pole ve sloupci rezervace
3. Vyplň rezervační formulář
Zaměření Čas Rezervace
Načíst další

Půjč si TOP kolo! V půjčovně Kolo pro život.

Služby

Prezence

Prezenční přívěs KPŽ je místo, které mnoho z vás navštíví v areálu jako první, a proto se nachází při hlavním vstupu do areálu. Zde si vyzvednete svůj startovní balíček, a nebo se na místě zaregistrujete do závodů. Úhrada startovného je možná i bezhotovostně. Případné problémy s registrací vyřešíte u okénka vedoucího registrace. Na dohled od prezence naleznete Info Point KPŽ – Česko jede.  Zde vám odpovíme na vaše dotazy nebo poradíme s tipy na další atraktivní program v okolí. Ztráty a nálezy hlaste, prosím, také zde.

Mycí zóna

Mytí kol

K dokonalému servisu u nás patří mycí zóna pro kolaDEPO Kooperativa s dvanácti boxy vybavenými  profi wapkami, hadicemi a stojany, kde se vašemu biku dostane dokonalé očisty. Praktické jsou také plastové palety, na kterých můžete stát bez obav z toho, že si promáčíte cyklistické tretry nebo že si znovu ušpiníte kolo od bláta.

Sprchy

V zázemí můžete umýt nejen své kolo, ale také sebe. Pro závodníky jsou k dispozici dámské a pánské sprchyDEPO Kooperativa, s předehřátou vodou ve velkokapacitních nádržích. Nechybí ani pohodlné převlékárny pro muže a pro ženy zvlášť. K dispozici jsou také venkovní mycí žlaby sloužící k rychlému, zběžnému umytí.

Servis kol

mechanickém DEPO Kooperativa, zeleném stanu technického servisu v areálu akce, působí zkušení a zruční mechanici, kteří ochotně a zdarma provedou běžné seřízení a malé opravy kola, abyste si závod mohli užít naplno, nebo kolo po akci odváželi opět v bezvadném stavu. Za odbornější zásahy a náhradní díly uhradíte pouze cenu spotřebovaného materiálu.

Občerstvení

Na trase B vás čekají 3 občerstvovací stanice, na trase C 2 a jedna na trase D. 

Zdravotní péče

Přimo v areálu je připraven Záchranný systém Cardion, který vám pomůže s každým zdravotním problémem. Trati nebude chybět zdravotní zajištění v podobě sanitek a 4kolek. 

Bezpečná zóna

Abyste při celodenním programu na KPŽ měli volné ruce a nemuseli se o své kolo či věci obávat, můžete si vše uložit, opakovaně, zdarma a po celý den, do hlídané Bezpečné zóny DEPO Kooperativy. Díky dobrému systému a bezchybné evidenci se o své kolo či batoh po zbytek den už nemusíte starat.

Nenechávejte své kolo a věci nikde ležet, nenechávejte je bez dozoru na stojanech, nebo po závodě na parkovišti upevněné v nosičích kol na autech. V absolutním bezpečí jsou pouze v Bezpečné zóně DEPO Kooperativa.

Praktické informace

Jak na místo

Letiště Vrchlabí se nachází směrem na Trutnov kousek za Vrchlabím. Držte se silnice číslo 14 a cíl vaší cesty nemůžete přehlédnout.

Parkování

Pro závodníky je připravena velká parkovací plocha s dostatečnou kapacitou přímo u letiště. Nejvzdálenější místo plochy je dostupné do 5 minut chůze. Nezapomeňte na to při plánování času příjezdu a přijeďte s větším předstihem. Parkování na vyznačených plochách je samozřejmě jako vždy zdarma.

Prosíme, dodržujte pokyny pořadatelské služby a sledujte navigační cedule na parkoviště, a z parkovišť do areálu.

Mapa areálu

 

Kontakty

Hlavní organizátor:

Kolo pro život, z.s.
Na Florenci 1332/23
110 00 - Praha 1

Tel: +420 721 719 537
Email: info@kolopro.cz

Další informace

Nutrend

PARTNEŘI PRO TENTO ZÁVOD

Fotogalerie

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.