20.7.2019
Řevnice

ČT Trans Brdy

Oblíbený závod po brdských kopečcích s novým zázemím v Řevnicích, jen kousek od Prahy. Přijďte dvacátého oslavit 20. narozeniny seriálu Kolo pro život s námi!

Všechno pohromadě na jednom místě: parkoviště, zázemí, dětské závody, starty a cíl tras i doprovodný program. Nová maratonská trasa na 90 km s bodováním do UCI i nezávodní Family jízda. KPŽ rozdává k "narozkám" dárky: finišerské triko pro maratonce, kovové medaile pro účastníky tras A, B, C, D, zmrzlina pro děti.

Oblíbená akce, která je součástí seriálu KPŽ od roku 2001, se letos jede v novém prázdninovém termínu. Původní zázemí v Letech resp. Dobřichovicích se nyní stěhuje do Řevnic, blíž k trasám závodu. Technické tratě v brdských kopcích a lesích, zpestřené kořenovými pasážemi a hravým ježděním nahoru dolů. Samozřejmostí je výletní Trasa D – Family jízda, určená všem hobby cyklistům bez rozdílu věku, která vás povede za krásami brdské krajiny.

Další akce KPŽ

Kompletní přehled akcí

Program

Závody

Brdy jsou právem označovány jako ráj bikerů z Prahy a okolí. Profil a terén tratí vedených brdskými lesy dokonale prověří vaši kondici a technické schopnosti. Těšte se na technické i kořenové pasáže, pěkná stoupání i delší sjezdy, ale také na řadu rovinatých úseků s krásnými vyhlídkami po okolí, jakou je třeba vrch Babka. Včechny trasy vedou z největší části po lesních zpevněných cestách, některé úseky mohou být po zimě ještě podmáčené a kořeny mohou klouzat. Na trati jsou k dispozici 2 občerstvovací stanice.

Letošní novinkou je Active Tour segment, který bude na každém závodě označovat nejkrásnější místo trati. Až spatříte bannery Active Tour, zkuste aspoň na vteřinu zvolnit a vychutnat si výhledy kolem sebe, budou stát za to!

Pokud budete mít čas, rozhlédněte se kolem sebe, projíždíte krásnými místy, vychutnejte si je.

Jako vždy pak můžete počítat s komplexním zajištěním služeb na všech tratích

 

Trasa A je zařazena do UCI kalendáře jako XCM C3. Více podrobností, včetně výše Prize-money naleznete na odkaze níže.

Technický manuál Trasa A UCI ELITE XCM: PDF

TECHNICAL GUIDE LINE A UCI ELITE XCM: The event is organized under the UCI regulations. PDF

 

 

 

Finisherské tričko trasa A UCI

Triko Finisher

Mapy.cz + GPX:

Trasa A

Trasa B

Trasa C

Trasy

Family jízda

Většina tratě Family jízdy vede po polních či lesních cestách. Na trati D se nachází 2 občerstvovací stanice z toho jedna jev barvách Lesů ČR, kde si můžete odpočinout, zahnat hlad, doplnit tektiny a načerpat síly.

Doporučený věk děti od 9 let.

Mapy.cz + GPX:

Trasa D

Trasy

Dětské závody

Areál dětských závodů se nachází přímo v zázemí na rozlehlé louce u Řevnic. Zde je vykolíkována přehledná trať s travnatým a převážně rovným povrchem. Pro rodiče nabízí areál skvělý rozhled při fandění.

Děti startují od nejstarších kategorií po nejmladší, chlapci a dívky startují zvlášť.

Závodní okruh měří přibližně 800m až 1000 m podle místních podmínek a obtížnost pro jednotlivé věkové kategorie je odstupňována počtem kol. V cíli dostane každé dítě dřevěnou účastnickou medaili na památku.

Děti na odrážedlech závodí na rovince rozumné délky, za vydatného fandění rodičů, sourozenců a dalších diváků. Nejmenší cyklistický potěr, stejně jako děti v kategorii do 5 let, nejede na pořadí. Všechny děti do 5 let jsou za svůj sportovní výkon společně oceněny na podiu.

Trasy

Doprovodný program

Díky bohatému celodennímu doprovodnému programu pro děti i dospělé a skvěle vybavenému zázemí i pro případ nepříznivého počasí můžete hodit všechny starosti za hlavu a užít si víkendové volno uprostřed přírody aktivně s celou rodinou, včetně nejmenších dětí.

Areál Kolo pro život nabízí kromě užitečných služeb a stánků partnerů i prodejní zónu a bohatou nabídku občerstvení. Upomínkové předměty si můžete zakoupit na stánku Boutique KPŽ.

Informace o závodě i zajímavostech v okolí po celý den poskytuje Infopoint KPŽ a nic důležitého vám neuteče ani díky všudypřítomnému hlasu profesionálního moderátora. K slavnostnímu předávání cen slouží velké reprezentativní podium. Rozhodně počkejte v areálu až do konce vyhlašování na tombolu, ve které můžete vyhrát hodnotné ceny od partnerů seriálu.

Bike academy

Bike Academy vítá každého, kdo se chce zdokonalit v jízdě na kole nebo se třeba naučit úplné základy. Výuka probíhá zdarma. Je určená jak dětem, tak dospělým, účast v závodech KPŽ není podmínkou a šikovní instruktoři rádi naučí nové fígle i všechny doprovody závodníků a další návštěvníky. K zapůjčení jsou připravená i kola a helmy. Výuku vedou přední čeští bikeři v čele s Kamilem Tatarkovičem a Janou Horákovou. Na Bike Academy navazuje Pumptrack pro trénink rovnováhy, plynulosti jízdy a dalších dovedností. Nebojte se, vítaný je úplně každý!

Jak se do bike academy přihlásit?

1. Vyber si čas, který ti vyhovuje
2. Klikni na pole ve sloupci rezervace
3. Vyplň rezervační formulář
Zaměření Čas Rezervace
Načíst další

Půjč si TOP kolo! V půjčovně Kolo pro život.

Služby

Prezence

Prezenční přívěs KPŽ je místo, které mnoho z vás navštíví v areálu jako první, proto se nachází při hlavním vstupu do areálu. Zde si vyzvednete svůj startovní balíček, nebo se na místě zaregistrujete do závodů. Úhrada startovného je možná i bezhotovostně. Případné problémy s registrací vyřešíte u okénka vedoucího registrace. Na dohled od prezence naleznete moderní přívěs Info Pointu KPŽ.  Zde vám odpovíme na vaše dotazy nebo poradíme s tipy na další atraktivní program v okolí. Ztráty a nálezy hlaste právě zde.

Mycí zóna

Mytí kol

K dokonalému servisu u nás patří mycí zóna pro kolaDEPO Kooperativa s dvanácti boxy vybavenými  profi wapkami, hadicemi a stojany, kde se vašemu biku dostane dokonalé očisty. Praktické jsou také plastové palety, na kterých můžete stát bez obav z toho, že si promáčíte cyklistické tretry nebo že si znovu ušpiníte kolo od bláta.

Sprchy

V zázemí můžete umýt nejen své kolo, ale také sebe. Pro závodníky jsou k dispozici letos nové sprchyDEPO Kooperativa, s předehřátou vodou ve velkokapacitních nádržích. Nechybí ani pohodlné převlékárny pro muže a pro ženy zvlášť. K dispozici jsou také venkovní mycí žlaby sloužící k rychlému, zběžnému umytí.

Servis kol

mechanickém DEPO Kooperativa, zeleném stanu technického servisu v areálu akce, působí zkušení a zruční mechanici, kteří ochotně a zdarma provedou běžné seřízení a malé opravy kola, abyste si závod mohli užít naplno, nebo kolo po akci odváželi opět v bezvadném stavu. Za odbornější zásahy a náhradní díly uhradíte pouze cenu spotřebovaného materiálu.

Bezpečná zóna

Abyste při celodenním programu na KPŽ měli volné ruce a nemuseli se o své kolo či věci obávat, můžete si vše uložit, opakovaně, zdarma a po celý den, do hlídané Bezpečné zóny DEPO Kooperativy. Díky dobrému systému a bezchybné evidenci se o své kolo či batoh po zbytek den nemusíte starat.

Nenechávejte své kolo a věci nikde ležet, nenechávejte je bez dozoru na stojanech nebo po závodě na parkovišti upevněné v nosičích na autech. V absolutním bezpečí jsou pouze v Bezpečné zóně DEPO Kooperativa.

Praktické informace

Jak na místo

Louka za Řevnicemi u silnice 115 směr Svinaře (49.9001494N, 14.2179947E)

Parkování

Mapa areálu

Kontakty

Hlavní organizátor:

TRANSBRDY z. s.
Na Návsi 15
252 29 – Dobřichovice u Prahy

 

Spoluorganizátor:

Kolo pro život, z.s. 
Na Florenci 1332/23
110 00 - Praha 1

Tel: +420 721 719 537
Email: info@kolopro.cz

Další informace

PARTNEŘI PRO TENTO ZÁVOD

Fotogalerie

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.