Den KPŽ krok za krokem

Rychlý průvodce programem a zázemím celého dne Kola pro život

Vyberte si sekci, o které si chcete přečíst

Služby před závodem
Parkoviště
Infostánek
Prezence
Depo
Po závodě
Trasy KPŽ
Služby na trati
Občerstvení
Dětské závody
V cíli
Doprovodný program

Služby před závodem

Pro kontrolu kola před závodem využijte bezplatný servis DEPO Kooperativy v areálu, s malými závadami těsně před startem pomůže servisman ve stánku Mechanické depo České spořitelny přímo na startu.

Půjčovna kol KPŽ v zázemí připravila několik desítek kol k testovaní v závodě. Kola doporučujeme rezervovat si předem online, zájem je obrovský.

S trenéry Alltraining.cz se přijďte před závodem rozcvičit, rozjet a poradit, jak vybranou trasu nejlépe zvládnout.

Parkoviště

Na všech závodech máte zajištěno parkování zdarma v dostupné vzdálenosti od zázemí. Na parkoviště Vás bezpečně zavedou žluté navigační cedule KPŽ.

Infostánek

Veškeré informace o závodě a zajímavostech v okolí vám ochotně sdělíme v Info Pointu Kolo pro život Česko jede. V informačním stánku si po závodech můžete na volně přístupných tabletech najít své výsledky. Zde také hlaste ztráty a nálezy.

Prezence

Startovní balíček (startovní číslo, stahovací pásky na číslo, lístek na jídlo a pití, lístek na tombolu a kuponová knížka se slevami od partnerů) si vyzvednete při vstupu do areálu akce na prezenci v přívěsu v barvách České spořitelny. Výdejní okna jsou rozdělena pro předem přihlášené podle tras, pro nové přihlášky na místě (s možností bezhotovostní platby) a pro dětské závody. Prezentujte se včas, nejpozději 30 min. před startem vaší trasy. Zde také vhoďte do speciálních boxů na boku přívěsu tombolový lístek.

U prezence je nástěnka s informacemi o závodě, seznamem přihlášených, mapou tras a plánkem zázemí.

Depo

Nepostradatelné služby pro závodníky nabízí DEPO Kooperativa (sprchy s teplou vodou, mycí boxy na kola a hlídanou Bezpečnou úschovnu kol). Samozřejmostí jsou toalety Toi Toi. Dokonce si můžete nechat vyprat ušpiněné oblečení v pojízdné prádelně.

Po závodě

Po závodě vám přijde e-mail a SMS s vašimi neoficiálními výsledky, oficiální bodový zisk, fotografie z trati, tisk diplomu a další služby na Vás čekají ve vašem online profilu KPŽ.

Zážitky ze závodu vám připomeneme na webu KPŽ, facebooku KPŽ a Junior Trophy i v reportáži v následujícím týdnu na ČT Sport. Sledujte nás také na Instagramu a YouTube.

Trasy KPŽ

Na každé akci jsou připraveny minimálně 3 různě dlouhé a obtížné trasy - hlavní maratonská trasa B, kratší závodní trasa C, a nezávodní vyjížďka tras D - Family jízda pro sváteční jezdce, rodinné týmy, seniory i bikery se zdravotním omezením nebo cyklisty na elektrokolech. Starty jednotlivých tras se mohou lišit, věnujte pozornost propozicím a přijďte na start včas.

Na startu se zařaďte do startovního bloku podle svého startovního čísla. Hlavní závod zavede na trasu zaváděcí vůz ŠKODA AUTO. Trasy jsou přehledně značeny originálními cedulemi KPŽ, vápnem, barvou na asfaltech a tzv. mlíkem. Na nepřehledných a nebezpečných úsecích asistují označení dobrovolníci, hasiči, Policie ČR a městská policie.

Služby na trati

Kdo si není jistý zvoleným tempem jízdy, využije službu Chytrého traséra v oranžovém dresu, který na trati se vším rád poradí.

Využijte skvěle zásobené občerstvovací stanice, vč. produktů sportovní výživy Nutrend.

V případě úrazu na trati je připravený kdekoliv pomoci mobilní Cardion Záchranný systém KPŽ. Důležitá čísla pro zavolání první pomoci či pořadatele najdete na startovním čísle, na druhé straně doporučujeme vyplnit důležité osobní údaje.

Občerstvení

Velký výběr teplých jídel nabízí Catering Kolo pro život. Po celý den se můžete občerstvit a zrelaxovat v jídelně Modré zóny České spořitelny, Hospodě Agrofert a v řadě dalších stánků s občerstvením.

K dispozici jsou i opalovací lehátka a relax zóna vedle jídelny.

Dětské závody

Sobotní dopoledne (9 – 12.00) patří obvykle dětem v rámci závodů ČT :D Junior Trophy. Soutěží se na vyznačeném okruhu v blízkosti zázemí v 5 věkových kategoriích, zvlášť dívky a kluci.

Nebojte se děti povzbudit!

Na vybraných závodech je pro děti vypsán závod ČD Cargo Junior Trophy Marathon, který vede po trase D.

V cíli

Ihned po dojezdu do cíle dostane každý účastník lahev pramenité vody Rajec.

V případě drobných poranění navštivte Cardion ošetřovnu KPŽ.

Své umístění najdete na výsledkové tabuli časomíry, v kioscích s tablety a na off-line síti.

Doprovodný program

Pro děti a dospělé je připraven nabitý doprovodný program a soutěže na stáncích partnerů, zábavná výuka jízdy na kole v Bike Academy i rozsáhlá Dětská zóna ZP MV ČR. Prodej sportovního i jiné zboží je možný v prodejních stáncích partnerů, oficiální reklamní předměty seriálu a trička k závodu zakoupíte v Boutique Officielle KPŽ.

Slavnostní vyhlášení vítězů vybraných kategorií a tras, a slosování tomboly probíhá na velkém pódiu, zvlášť pro děti a dospělé. Připravené jsou krásné ceny.

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.