6. 11. 2020

1. díl testování plášťů Chaoyang

Když se mi naskytla možnost otestovat pláště Chaoyang, neváhal jsem. Tuhle pro někoho úsměvnou značku jsem zaregistroval letos na světáku v XC, a především u mého oblíbence Tiaga Ferreiry, druhého muže letošního mistrovství světa v maratonu z turecké Sakaryi.

1. díl testování plášťů Chaoyang

Do rukou se mi dostaly rozdílné směsi plášťů:

Zippering 2,20

Victory II 2,0

Phantom dry 2,30

Phantom wet 2,20

Většina závoďáků je ještě v zimním spánku, což se u mě úplně říct nedá. Proto jsem test pojal velice ostře a moc se s ním nemazal, jezdil jsem velice intenzivně celý týden v domácím rajonu kolem Kokořínska. Povrch byl důkladně rozmáčený po vydatných deštích a rozoraný lesáky, kteří tahali dřevo. To všechno navíc přikryté podzimním listím slibovalo velikou zábavu.

Byl jsem mile překvapen, jak snadno šly pláště nasadit a nafouknout, skoro jako z učebnice. Nazul jsem je na výplety Roval Control SL 29 a využil svého full Specialized Epic FSR S-Works.

Jako první přišly na řadu Victory II vzadu a Zippering vpředu. Hodně jsem řešil tlak, proto jsem vozil měřák a za jízdy to hodně upravoval. Ideální bylo 1,6 vzadu a 1,4 vepředu. Po rovném úseku jsem byl překvapený, jak pláště jedou a jsou velice tiché. V lese na jílu, a navíc na mokrém listí klouže každý plášť, ale i přesto hodnotím velice pozitivně trakci předního pláště a super grip zadního.

Oba dva pláště se velice rychle čistí a nezanáší se bahnem.

V příštím dílu otestujeme pláště kategorie Phantom.

Martin Zeithammer

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

Partneři Cyklopůjčovny Kola pro život

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.