5. 11. 2020

Sportujeme, ale také pomáháme aneb když není cyklistika jen o šlapání do pedálů

Letošní ročník Kolo pro život byl ve znamení pomoci druhým. Byli jsme mile překvapeni, jak si lidé dokáží pomoci na tratích i mimo nich. Věříme, že i níže uvedený příběh vás nenechá chladným a pomůžete i vy.

Sportujeme, ale také pomáháme aneb když není cyklistika jen o šlapání do pedálů

Patrik Gemerský, muž, jehož jméno se pro mnohé stalo symbolem tvrdohlavosti, přísnosti, ale i chápavosti, rovného jednání a kreativity. Člověk, který uměl dát najevo svůj nesouhlas a názor, za kterým si stál, ale také rozesmát spoustu lidí kolem. Svou nekonečnou energii předával jako cyklistický trenér malým dětem, které ho pro jeho zábavné tréninky milovaly. Věděl, že je důležité děti posouvat pomalu – od jednoduchých věcí, přes překážky až po náročnější prvky, které si sám vyráběl. Věděl, že je důležité, aby si děti tyto návyky osvojily i v závodním tempu, a proto neváhal a angažoval se i v jejich pořádání. Věděl, že člověk musí dělat takovéto věci celým svým srdcem a naplno – a jinak to ani neuměl.

Bohužel rozhodnutím vyšší moci jednoho časného rána, Patrik prodělal těžkou autonehodu a ani přes obrovské odhodlání lékařů i jeho samotného svůj poslední boj nevyhrál.

Jeho manželka Eva se touto ranou osudu dostala do role samoživitelky a hlavy rodiny pro své dvě děti – 13letou Terku a 16letého Pavla. Mezi každodenní povinnosti v práci a doma se brzy zařadí i starost o finance. Bez včasné pomoci se stane bezmocnou, a to zejména kvůli hypotéce a splátkám na auto.

V této souvislosti byla založena sbírka, která by měla rodině pomoci postavit se na nohy alespoň po finanční stránce. I malá pomoc má velký význam.

Všem dárcům Kolo pro život děkuje…

Více informací a podrobnosti o sbírce zde:

https://www.znesnaze21.cz/sbirka/startovni-cara-pro-zivot-bez-tatinka

Tým KPŽ

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

Partneři Cyklopůjčovny Kola pro život

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.