24. 11. 2020

Jak se obléci v zimě na kolo – primární ochrana

S postupujícím podzimem se teploty vzdalují cyklistickým ideálům. A bude hůř. Jestli chcete pravidelně jezdit na kole i v zimě, pořiďte si vyhovující zimní cyklistické oblečení, aby vás přes zimu na kole nic nepřekvapilo.

Jak se obléci v zimě na kolo – primární ochrana

Dnes se zaměříme na ty partie, které na kole promrzají nejvíce. Ukážeme si, na co především byste měli myslet, když chcete v zimě vyrazit na kolo, a dáme vám pár tipů na ověřené produkty.

Cyklistické rukavice

Kvalitní rukavice na kolo jsou naprostým základem, velmi je oceníte zejména ve sjezdech. Potíž s rukama, potažmo s dlaněmi spočívá nejen v tom, že jsou přímo vystavovány mrazivému větru, ale zároveň se velice obtížně prohřívají. Jízda s prokřehlými prsty představuje silný diskomfort, který nikomu z vás nepřejeme.

cyklistické rukavice do chladného počasí 

opravdu teplé cyklo rukavice

špičkové rukavice poměr ceny a kvality

Zateplení chodidel

Podobně komplikované to může být i s chodidly, u kterých také platí, že snadno promrznou a obtížně se prohřívají. Proto dbejte na to, abyste je udrželi v teple. Pokud plánujete jezdit pravidelně přes zimu, nebojte se zainvestovat do zimních treter. Jestliže nemáte problém s promrzáním chodidel, mohou vám stačit kvalitní návleky na tretry. Pozornost věnujte také výběru správných ponožek, které jsou základem pro udržení teplotního pohodlí.

kvalitní zimní cyklistické tretry od českého výrobce za dostupnou cenu

špičkové cyklistické tretry spíše do mokrého než mrazivého počasí

zateplené zimní cyklistické tretry

teplé softshell cyklistické návleky

nepromokavé cyklo návleky na tretry

teplé cyklistické ponožky

Ochrana hlavy a obličeje

Nesmírně důležitou roli také hraje důkladná tepelná ochrana hlavy a obličeje. Myslete na to, abyste na kolo vždy vyjížděli s brýlemi. Ty chrání oči nejen před studeným vzduchem, ale také před hmyzem, posypovými kamínky a jinými poletujícími předměty. Co se týká tepelného zabezpečení, při teplotách přesahujících 13 °C si nejspíš vystačíte s čelenkou, ve které vám nebude zima, ani se v ní nebudete vařit. Jakmile teplota klesne pod 12 °C, nebojte se sáhnout po čepici. Ideální cyklistická čepice by měla přesahovat přes uši a pohodlně vám sedět na hlavě i s nasazenou helmou.

V opravdu chladných podmínkách je vhodné zkombinovat čepici s šátkem, který se dá případně vytáhnout na temeno hlavy, aby se s čepicí překrýval a společně tak tvořily celistvou tepelnou izolaci. Pokud vám nevadí mít překrytá ústa, můžete zvolit i kuklu.

Cyklistická čelenka

zimní cyklistická čepice

alternativa zimní cyklistické čepice

zateplený cyklo šátek/nákrčník

Generální partner

Hlavní partneři

PARTNEŘI

DODAVATELÉ

Partneři Cyklopůjčovny Kola pro život

Generální mediální partner

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Mediální partneři

Institucionální partneři

Realizaci podporuje

MARKETINGOVÝ PARTNER

Za podpory

Kolo pro život - Podpora

Přečtěte si:

Nejčastěji kladené dotazy

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?

 

Všechna práva vyhrazena. © Kolo pro život 2018.